Kemik Suyuna Çorba

     (0 oy)
Kaç Kişilik
4
Kişilik
Hazırlama
30
Dakika
Pişirme
60
Dakika
Zorluk
Kolay

Kemik Suyuna Çorba hazırlamak çok kolay. Bu besleyici tarifi kaçırmayın. 


Kemik suyunun faydaları saymakla bitmez, yemeklerde de fazlasıyla kullanılan; et suyu, tavuk suyu ve kemik suyu hem yemeğin lezzetini hem de besleyiciliğini artırıyor. 

Kemik Suyuna Çorba Nasıl Hazırlanır? 

Kemik Suyuna Çorba tarifi aslında oldukça kolay hazırlanıyor, buna rağmen oldukça da besleyici. İçerisindeki vitaminleri zenginleştirmek için soğan, sarımsak ve defne yaprağından da destek alabilirsiniz. Hatta kuru bahatlarla da çorbanın aromasını artırmak mümkün. Zerdeçal, zencefil, toz kırmızı biber ya da sumak çorbanın besleyiciliğini artıracak baharatlar arasında yer alıyor. Servis ederken üzerine limon suyu da eklediğiniz takdirde daha şifalı bir çorba olabileceğini düşünemiyoruz. 

Kemik Suyuna Çorba Tarifi Püf Noktası 

Kemik suyuna çorba hazırlarken kullanacağınız kemiklerin ilikli olmasına dikkat ederseniz, çorbanın besleyeciliğini de artırmış olursunuz. Zerdeçal, zencefil ve kimyon gibi baharatlarsa çorbanızı daha da lezzetlendirmenizi sağlayacaktır. 

Kemik Suyuna Çorba Tarifi Servis Önerisi 

Kemik suyuna çorba tarifini hazırladıktan sonra hemen tüketmek istemiyorsanız, porsiyonluk şekilde buzdolabı poşetlerine koyarak dondurabilirsiniz. Hatta pilav, makarna ve sebze yemeklerinizin sularında kullanmak için de buz kalıplarında kemik suyunu dondurmanız mümkün. Böylece kendi et bulyonunuzu da hazırlamış olursunuz. Artık hazırsanız tencereler ocaktaki yerlerini alsın, başlıyoruz. 

Kemik Suyuna Çorba Malzemeleri

4 adet
kemik, dana
1 adet
soğan
3 diş
sarımsak
1,5 litre (l)
su
1 adet
defne yaprağı
4-5 adet
tane karabiber
1 tatlı kaşığı
tuz
1 tatlı kaşığı
tel şehriye
Alışveriş Listesine Ekle
Püf Noktası

Kemik Suyuna Çorba Püf Noktaları

Kemikleri ilikli seçerseniz çorbanız çok daha besleyici olacaktır.

Servis Önerisi

Kemik Suyuna Çorba Servis Önerisi

Yanında limon suyu ile servis edebilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim. Üye Ol